Безкоштовна доставка по Україні на відділення Нової пошти Детальніше
RU
UA
Реєстрація
ПНВТСРЧТПТ
СБНД
10:00 - 16:00
 call-центр
детальний графік роботи
Наші магазини
ПНВТСРЧТПТ
СБНД
10:00 - 16:00
 call-центр
детальний графік роботи
Telegram чат Viber чат

Монтаж внутрішніх інженерних систем офісу на вул. Миколи Ушакова

Необхідно було організувати систему опалення, вентиляцію та кондиціонування в офісному приміщенні.

Монтаж внутрішніх інженерних систем офісу на вул. Миколи Ушакова

Необхідно було організувати систему опалення, вентиляцію та кондиціонування в офісному приміщенні.

Інформація про обʼєкт
Монтаж внутрішніх інженерних систем офісу на вул. Миколи Ушакова
Основні дані
Рішення
Кондиціонування, Вентиляція, Опалення
Вид робіт
Організація систем опалення, вентиляції та кондиціонування
Площа
122 м²
Висота стель
3 м
Додаткові дані
Місто
Київ
Адреса
вул. Миколи Ушакова
Рік
2016
Тип об'єкта
офісне приміщення

Необхідно було організувати системи опалення, вентиляції та кондиціонування в офісі.

Офісне приміщення на першому поверсі житлового будинку. Нашими фахівцями було реалізовано енергоефективне опалення, вентиляція та кондиціонування.

При реалізації об'єкта використовувалися передові технології та ідеї. В результаті вдалося створити комфортні умови для роботи співробітників.

Схема інженерних систем, які були встановлені в офісі

Було використано обладнання:

Завдання перше. Енергоефективне опалення

Рішення:

Було поставлено завдання застосувати максимально енергоефективне обладнання для опалення офісу, тому прийнято рішення встановити тепловий насос (ТН).

Установка Daikin Altherma EHBH08CB3V/ERLQ006CV3

Підходячи до оцінки застосування ТН, ми брали до уваги цілий ряд аспектів:

 • Виробництво холоду та тепла за допомогою одного джерела.
 • Автономна система холодо- та теплопостачання, що не залежить від міських теплових мереж і комунальних служб. Теплові насоси не вимагають прокладки паливних (газових) магістралей та систем димовидалення, отже, і відповідних витрат, також немає необхідності підключатися до міських теплових мереж, що дає в такому випадку автономність роботи і незалежність від комунальних служб.
 • Низькопотенційне тепло для системи тепла підлога, немає необхідності гріти воду до високих температур.
 • Можливість демонтажу обладнання та застосування його в іншому офісі в разі переїзду.
 • В три рази менше річне електроспоживання, ніж при використанні електрокотла.
 • Наш внесок у боротьбу з глобальним потеплінням, тому що тепловий насос входить в категорію обладнання, що використовує поновлювані джерела енергії.
 • Відповідність нашого офісу українським стандартам з енергоефективності будівель. Одним з таких параметрів є застосування систем опалення, кондиціонування та ГВП з використанням джерел з відновлюваною енергією.

Крім того, тепловий насос Daikin Altherma дає можливість отримувати 13031,4 кВт тепла в рік, з них 12636,5 кВт вироблено тільки тепловим насосом та 394,9 кВт – резервним електрокалорифером, вбудованим в тепловий насос.

Робота Daikin Altherma в опалювальний період

В такому випадку тепловий насос покриває 96,9% річної потреби в теплі, і тільки 3% - резервний електрокалорифер. При цьому система опалення споживає 4290,3 кВт на рік. З урахуванням вартості електрики за спеціальним тарифом для теплового насоса, річна вартість електроенергії становить близько 10725 грн на рік.

Ефективність Daikin Altherma в опалювальний період

Опалення організовано системою теплої підлоги на базі теплового насоса Daikin Altherma, потужністю 6 кВт.

Опалення за допомогою теплої підлоги на базі теплового насоса Daikin Altherma

Потужності теплої підлоги досить для покриття тепловтрат приміщень, тому не потрібна була додаткова установка радіаторів. Труби теплої підлоги укладені з кроком 120-150 мм в шість контурів.

Віддаючи перевагу даному виду опалення, ми керувалися виключно почуттям комфортного тепла.

Укладання труб теплої підлоги Uponor під плитку

Відчуття теплового комфорту в кімнаті поліпшується за рахунок застосування систем панельного опалення/охолодження. Під час опалення велика частина тепла передається за допомогою випромінювання. Стіни та підлога характеризуються більш високою температурою, що впливає на відсутність холодних огорож, наприклад, ноги не охолоджуються. Крім того, саме підлогове опалення вважається найбільш прийнятним, так як воно сприяє рівномірності розподілу температури. Все це в комплексі дає корисну прохолоду для рівня голови та приємне зігрівання ногам.

Опалення через підлогу є енергозберігаючою системою обігріву. Є можливість знижувати температуру (зберігаючи комфорт) на один-два градуси (в порівнянні з радіаторами), і таким чином економити до 5-10% теплової енергії. Це відбувається за рахунок того, що зниження температури впливає на зменшення втрат тепла через огородження кімнати

Монтаж труб водяної теплої підлоги

Ще однією перевагою підлогового опалення є низька температура теплоносія на вході в систему - макс 55°C. Це дозволяє використовувати нетрадиційні джерела тепла - теплові насоси, конденсаційні котли, сонячні колектори.

Ізоляційний шар теплої підлоги становить 50 мм. Регулювання температури в кімнатах здійснюється за допомогою настінних термостатів, які встановлені в кожній кімнаті.

Ізоляція теплої підлоги Uponor

В нашому офісі були застосовані бездротові Терморегулятори Euroster. Перевага бездротового регулятора температури Euroster Q7TX RXGW в тому, що сам прилад можна встановити в зручній точці офісу, не обмежуючись проводами, а також носити його з собою.

Зовнішній вигляд Euroster Q7TX RXGW

Терморегулятор володіє такими особливостями:

 • самонавчання – підлаштовує під цикли життєдіяльності офісу температуру;
 • попереднє нагрівання – завчасний запуск нагріву для виходу на встановлену температуру в призначений час;
 • на дисплеї висвічуються відразу і бажана, і поточна температура;
 • перехід на літній і зимовий час відбувається автоматично, після опалювального сезону вимикається нагрів, температура проти замерзання регулюється.

Завдяки цьому ми оптимально використовуємо ресурс теплового насоса для кожної кімнати окремо, і змогли вирішити проблему зайвого перегріву кімнати або недогріву, а це зробило використання ТН ще ефективнішим.

ГВП організовано одним електричним бойлером на 40 л, у якого є режим “Смарт” (завдяки йому він вивчає потребу у воді і нагріває її тільки в необхідний час) – це приносить економію до 25%.

Монтаж бойлера Atlantic Vertigo Steatite 50 MP 040 F220-2-EC

Завдання друге. Енергоефективна вентиляція повітря

Рішення:

Спроєктована вентиляційна система на базі припливно-витяжної установки KOMFOVENT RHP 400V з роторним рекуператором та вбудованим тепловим насосом, який не тільки економить споживання електрики в холодний період року, але і охолоджує повітря в теплий період без використання зовнішніх компресорно-конденсаторних блоків. Дані установки укомплектовані високоефективними вентиляторами типу ЄС та вбудованою автоматикою керування. Також прилад поставляється з остаточно налаштованим та інтегрованим керуванням, а також з сучасним зовнішнім настінним пультом. Застосована установка з витратою повітря 400 м³/год.

Схема організації вентиляції в офісному приміщенні

Здійснена розводка повітроводами по приміщеннях, роздача за допомогою щілинних дифузорів. Також, у зв'язку зі збільшенням кількості співробітників, був додатково здійснений монтаж побутового рекуператора Mitsubishi Electric Lossnay VL-100EU5-E. Витрата – 100 м³/год.

Монтаж Mitsubishi Electric Lossnay VL-100eu5-E в офісі

У вентустановках Lossnay вбудований запатентований компанією Mitsubishi Electric целюлозний рекуператор, який виготовлений з ультратонкого паперу, що має спеціальне просочення. Ефективність рекуперації становить 80%. Взимку повітря, що подається, нагрівається і зволожується, а влітку - навпаки, частково охолоджується та осушується. Це не тільки знижує споживання енергії, але і покращує самопочуття співробітників.

 • Mitsubishi Electric Lossnay VL-100EU5-E – це повноцінна припливно-витяжна установка, яка одночасно подає чисте повітря та забирає відпрацьоване.
 • Споживана потужність 13/30 Вт на низькій та високій швидкості відповідно, що можна порівняти з роботою двох LED лампочок.

Гарантований діапазон робочих температур – від -10°C до +40°C.

Особливості Mitsubishi Electric Lossnay VL-100EU5-E

Завдання третє. Кондиціонування повітря (охолодження).

Рішення:

Було прийнято рішення використовувати променеву систему охолодження (холодні стелі), щоб уникнути утворення холодних потоків повітря, які потрапляють на співробітників. Стандартна повітряна система кондиціонування дає холодне та сухе повітря, що викликає сухість в слизових оболонках. Саме вони відповідають за нагрівання та зволоження повітря перед тим, як воно надійде в легені. Якщо слизові стають сухими, люди дихають ротом і, отже, більш схильні до впливу вірусів і бактерій, які можуть викликати захворювання горла. Виходячи з цих міркувань було прийнято рішення застосувати систему холодних стель.

Організація холодного стелі за допомогою теплового насоса Daikin Altherma EHBH08CB3V/ERLQ006CV3

Комфорт людини в приміщенні в рівній мірі залежить як від температури повітря, так і від температури оточуючих конструкцій. Пікові теплопритоки, які беруться до уваги при розрахунку кондиціонування, тривають всього кілька годин на добу. Під час кондиціонування охолоджується повітря, при цьому температура конструкцій практично не змінюється, а при поверхневому охолодженні змінюється температура конструкцій, і тільки потім – повітря. Це забезпечує добре збалансований теплообмін без протягів.

Система охолодження офісу виконана в трьох варіантах:

 1. Труби діаметром 9 мм укладені з кроком в 100 мм під штукатурку в стелі.
 2. В стіни укладені гіпсові панелі з вмонтованими трубами 9 мм.
 3. Відкрита установка труб на стелю під матами.
Варіанти монтажу труб холодного постачання Uponor

Також, у зв'язку зі збільшенням кількості співробітників був додатково змонтований підлоговий кондиціонер Cooper&Hunter.

Установка внутрішнього блоку Cooper&Hunter CH-S12fvx Wi-Fi під вікном

Пристінна модель кондиціонера була обрана виходячи з таких міркувань:

 • Супертонкий корпус – товщина всього 215 мм.
 • Розміщення внутрішнього блоку під вікном ідеально підходить для роботи як на холод влітку (відсікання теплопритоков з вікна), так і на тепло взимку (відсікання холодних потоків повітря). Кондиціонер може працювати на обігрів до -15°C.
 • Noise Analysis Technology 24 дБ – практично безшумна робота внутрішнього та зовнішнього блоків, що дуже важливо для офісу при інтелектуальній роботі.
 • Також цей кондиціонер володіє варіативною системою розподілу повітряних потоків, що дає можливість уникнути попадання протягів на людину.
Монтаж Cooper & Hunter CH-S12fvx Wi-Fi

Підсумок

Створено комфортний офіс для роботи співробітників.

Економічне і незалежне опалення.

За нашими підрахунками, сезонна економія при використанні теплового насоса в порівнянні з:

 • центральною системою опалення становить 8600 грн;
 • електрокотлом – 21200 грн;
 • газовим котлом – 5400 грн.

Завдяки вентиляції вдалося поліпшити ефективність співробітників, так як вони отримують необхідну кількість чистого повітря і відповідно кисню, а це безпосередньо впливає на роботу головного мозку. За рахунок постійного провітрювання приміщення істотно зменшилася кількість лікарняних у працівників, а тепловтрати на це мінімальні, так як ми використовуємо рекуперацію повітря.

Організація вентиляції за допомогою Komfovent RHP 400 V

Кондиціонування прямо впливає на ефективність роботи співробітників влітку, також, завдяки використанню саме холодної стелі та підлогового кондиціонера, ми уникнули прямих попадань холодних потоків на людей, що позитивно відобразилося на їх ефективності та здоров'ї.

Будівельно-проектна компанія Vencon
Ми не просто монтажники, ми професіонали в проектуванні, установці, запуску і обслуговуванні енергоефективних системи вентиляції, кондиціювання, опалення і гарячого водопостачання.
Дивитись відео про нас
Список обладнання