Чи має сенс скаржитися на недбайливих комунальників? Вони завжди знайдуть пояснення, чому відсутня гаряча вода. Неможливо оплатити борги сусідів або профінансувати ремонт теплотраси, однак вам під силу створити власний автономний комфорт, встановивши електричний водонагрівач з накопичувальним баком. Ви вже знаєте, де купити бойлер. Експерти нашого інтернет-магазину Vencon розкажуть, як правильно вибрати потрібну вам модель.

Магазин бойлерів Венкон

Як вибрати бойлер. Правильні поради професіоналів

Який об'єм бойлера вибрати

Перед вибором водонагрівача необхідно визначитися з його об'ємом. Це залежить від кількості споживаної гарячої води всіма членами сім'ї за день. На сьогоднішній день гаряча вода – незамінний атрибут життя сучасної людини, хоча ціни на неї постійно підвищуються. Водонагрівачі бувають найрізноманітніших об'ємів: від маленьких бойлерів на 10 літрів до великих, що вимагають спеціального приміщення – на 300 літрів. Так як же вибрати оптимальний об'єм бака, щоб задовольнити всі потреби і не переплачувати за електрику?

Все залежить від того, чи будете ви користуватися гарячою водою наодинці, для чого може відмінно підійти бойлер накопичувальний на 40 літрів або навіть 30 або у вас – велика сім'я, і одночасне миття посуду, умивання і прийом душу – звичайне явище, для чого буде потрібен мінімум бойлер 50 л і до 300 літрів з підлоговим способом установки.

Рекомендуємо товар
Atlantic Steatite Elite VM 80 D400-2-BC 1500W
В наявності
Бойлер Atlantic Steatite Elite VM 80 D400-2-BC 1500W
29 відгуків
Об'єм, л: 80 | Тип ТЕНа: сухий | Висота, мм: 804 | Ширина, мм: 433 | Глибина, мм: 455 | Потужність ТЕНа, Вт: 1500

Для визначення, який об'єм бойлера вибрати саме вам, можна скористатися такою таблицею:

Залежність об'єму бойлера від кількості споживачів

Таблиця розрахунку об'єму бойлера в залежності від кількості споживачів

Крім таблиці, ви можете скористатися рекомендаціями, зібраними зі статистичних опитувань користувачів, які живуть в звичайних міських умовах:

 • Для кухні найкраще підійдуть 10-15-літрові водонагрівачі, тому що бойлер 30 літрів може не влізти в кухонний відсік під мийкою, а установка його на виду не кожному сподобається.
 • Якщо ж ви вибираєте бойлер для умивальника, то легко підійде апарат на 15-20 літрів.
 • Складніше з прийомом ванни. Краще брати 100-літрові водонагрівачі, якщо ж вам місце не дозволяє, тоді можна обмежитися компактним бойлером на 80 літрів.
 • Для душової кабіни відмінно підійде бойлер на 50 літрів, хоча іноді і на 75 л – також непоганий вибір.
 • Для великої родини, особливо з маленькими дітьми, незамінним стане водонагрівач на 150 літрів або хоча б на 120 літрів.
Різний літраж Atlantic Steatite Cube Slim VM

Різноманітність об'ємів бойлерів серії Atlantic Steatite Cube Slim VM

Крім того, необхідно враховувати, що електро бойлер на 50 літрів займає більше місця, ніж бойлери на 30 літрів, а для бойлерів на 200 л і більше краще відводити спеціальне приміщення.

Поради порадами, але який же вибрати? Моделі якого об'єму найбільш поширені серед українців? Як показує статистика продажів нашої компанії Vencon за останні кілька років, найчастіше споживачі вибирають водонагрівачі на 80 л або 100 л. І цьому є пояснення.

Попит на бойлери в залежності від обсягу

 

По-перше, гарячої води багато не буває. У цьому вже встигли упевнитися всі ті, у кого модель на 50 літрів. Такої кількості води явно мало – особливо в зимовий сезон. Одні люди зрозуміли це на особистому прикладі, інші – дізналися з їх відгуків або рекомендацій. І в результаті покупці, які ще думають, який бойлер краще придбати, відразу придивляються до моделей на 80 л або 100 л.

По-друге, всі водонагрівачі об'ємом до 100 літрів коштують приблизно однаково. Простіше кажучи, розкид в ціні між моделями на 50, 80 і 100 л невеликий. А ось різниця в обсязі гарячої води, який може готувати кожен з цих бойлерів, вже пристойна. І якщо справа йде саме так, не дивно, що українці вважають за краще купувати водонагрівач на 100 літрів. Об'єм в 2 рази більший, а ціна лише ненабагато вища – так що все логічно.

Середня ціна бойлерів в залежності від обсягу у Vencon

 

По-третє, при виборі бойлера наші експерти радять покупцям брати модель якомога більшого літражу. І справа тут не тільки в тому, що такий бойлер зручніший, і вам рідше доведеться гріти воду. Основний момент полягає в тому, що рівень енергоспоживання ніяк не пов'язаний з об'ємом водонагрівача. Так, така думка популярна в народі, але, як воно зазвичай буває, це просто поширений міф.

Насправді водонагрівач на 80 літрів споживає рівно ту кількість енергії, яка йому потрібна для нагріву води. Припустимо, ви хочете підготувати рівно півбака. Значить, він витратить стільки енергії, скільки потрібно для підготовки 40 літрів гарячої води – і жодним кВт більше. Так що немає ніякого сенсу купувати компактний бойлер в надії економії на оплаті за світло.

Споживання електроенергії бойлерами 50 л і 80 л

Таблиця споживання електроенергії для нагріву 7 м³ в залежності від об'єму бойлера і пори року

Ще один нюанс полягає в тому, що в Україні можна платити за електроенергію за нічним тарифом. Тобто, вдвічі дешевше, ніж вдень. І це відмінна можливість готувати повний бак гарячої води за вигідною вартістю. В європейських країнах так роблять абсолютно всі. Там електроенергія коштує дуже дорого, тому місцеві споживачі купують максимально об'ємні бойлери (наскільки дозволяє бюджет), готують гарячу воду вночі і витрачають її в денний час.

При наявності двухтарифного лічильника вартість 1 куба гарячої води буде на 30% нижче, а взимку – на 15% нижче, ніж при використанні центрального водопостачання. Різниця між ціною в літній і зимовий сезон пояснюється тим, що в останньому випадку вода холодніша і на її підігрів витрачається більше кВт. У будь-якому випадку об'ємний бойлер не тільки не споживає більше електроенергії, але ще і знижує вартість 1 куба гарячої води, тим самим заощаджуючи ваш бюджет.

Єдиний нюанс – це час нагріву бака. Так, об'ємна модель довше нагріває воду, з цим сперечатися нерозумно. Той же водонагрівач на 50 літрів підготує гарячу воду набагато швидше, ніж аналоги на 80 або 100 літрів. Але і витрачаєте ви її також швидко. А потім доведеться знову наповнювати бак і чекати, поки він нагріється – і так стільки разів, скільки необхідно для підготовки гарячої води на всю сім'ю, що не зовсім зручно.

У будь-якому випадку перед тим, як вибрати бойлер для квартири, відразу визначтеся, де він буде стояти. Якщо дозволяє вільний простір – беріть об'ємну модель на 80 л або 100 л. І найкраще підбирати таке місце, щоб туди помістився габаритний бойлер. Якщо ж варіантів зовсім немає – тоді вже вибирайте компактну модель на 50 л. А якщо бойлер купується під мийку на кухню, то в даному випадку вистачить аналога об'ємом на 10-30 л.

Як вибрати бойлер для будинку за формою корпусу

Попит на бойлери в залежності від форми

 

Не дивуйтеся, але від цього параметра залежить ціна виробу. Круглі бойлери коштують дешевше, проте вони займають більше місця, в порівнянні з більш ергономічними плоскими агрегатами. Якщо ваша кухня — не поле битви за життєвий простір, сміливо купуйте бойлер циліндричної форми. Середній діаметр такого виробу становить 450 мм. Варіантом круглого бойлера є Slim (витончена) модель. Це агрегат зі зменшеним діаметром (до 400 мм). Ціна вузького бойлера Slim трохи вища, ніж у звичайного циліндричного, а вода в ньому нагрівається швидше. Цей компактний агрегат призначений для сім'ї з трьох (декількох) чоловік.

Cередня ціна бойлерів в залежності від форми у Vencon

 

Плоскі і прямокутні бойлери приховують в собі більше технічних рішень, наприклад, два водяних бака в одному корпусі. Можливо, для ваших особистих потреб достатньо одного електричного водонагрівача. Потреба в гарячому водопостачанні може різко збільшитися відразу після Нового Року, коли доводиться перемивати гори посуду. В цьому випадку сміливо запускайте другий бойлер!

ТОП: Рейтинг кращих бойлерів

У будь-якому випадку, щоб правильно підібрати водонагрівач за розмірами, спочатку визначтеся, де хочете його встановлювати. Якщо вільного простору там достатньо, тоді беріть циліндричну модель. Згідно зі статистикою продажів нашої компанії – це найбільш популярний варіант серед українців І пояснюється все дуже просто. Циліндричні бойлери мають найменшу середню вартість, в той час як вузькі і плоскі — коштують дорожче. Українці ж завжди вважають за краще брати дешеві моделі, намагаючись по максимуму заощадити бюджет.

Якщо ж місця мало, тоді вам потрібно просто вибрати бойлер за параметрами. Тобто, який поміститься – такий і купуйте.

При виборі бойлера зверніть увагу на наступні варіанти норми:

 • корпус може бути сталевий або пластиковий;
 • колірна гамма представлена світлими тонами, включаючи білий, сріблястий і дзеркальний (під нержавійку);
 • стиль і ергономічні характеристики різних моделей також можуть відрізнятися.

Як комплектація бойлера впливає на вибір

Рекомендації щодо вибору ТЕНа

Попит на бойлери в залежності від типу ТЕНу

 

ТЕН (трубчастий електронагрівач) – внутрішній елемент бойлера, який виконує функцію безпосереднього нагріву води. Він буває двох видів: «мокрий » (відкритий) або «сухий» (закритий). Як вибрати бойлер, враховуючи тип нагрівача?

Якщо проводити порівняння бойлера з людським організмом, то бак можна уподібнити шлунку, а нагрівальний елемент – печінці. Цю роль виконують ТЕНи, які можуть контактувати з водою безпосередньо або за допомогою захисної капсули або колби. Перший – носить назву “мокрого ” ТЕНа.

Cередня ціна бойлерів в залежності від типу ТЕНу в Vencon

 

Мокрий ТЕН і його особливості

Такий нагрівач працює за принципом кип'ятильника. Він коштує дешевше “сухого” ТЕНа, але має істотний недолік – на ньому швидко виникає накип, який призводить до перегріву і збільшення витрати електроенергії. Крім того, на поверхні мокрого ТЕНа утворюється так звана електрохімічна корозія, яка скорочує термін служби бойлера.

Характеристики мокрого ТЕНа водонагрівача

Особливості мокрого ТЕНа

Якщо ви користуєтеся очищеною або нежорсткою водою, ви можете вибрати електричний бойлер з мокрим ТЕНом.

Що таке сухий ТЕН в бойлері

Сухий ТЕН в бойлері встановлюється в колбу або капсулу з нержавіючої сталі, або емальованої сталі, закріплену на фланці бака, тому накип на ньому не осідає. Якщо нагрівальний елемент виконаний з кераміки, до його плюсів можна додати більш високу тепловіддачу, тиху роботу і повільне охолодження. Незважаючи на високу ціну, бойлери з сухим ТЕНом більш довговічні, отримують гарантію до 10 років і поступово витісняють моделі з «мокрим» нагрівачем.

Характеристики керамічного сухого ТЕНа водонагрівача

Особливості керамічного сухого ТЕНа

Рекомендуємо товар
Gorenje GBF 80 UA
В наявності
Бойлер Gorenje GBF 80 UA
22 відгуки
Об'єм, л: 80 | Тип ТЕНа: сухий | Висота, мм: 829 | Ширина, мм: 454 | Глибина, мм: 461 | Потужність ТЕНа, Вт: 2000

Всередині бака можуть бути розташовані два «сухих» нагрівальних елемента рівної або різної потужності, які незалежні один від одного. Моделі бойлерів з таким рішенням можуть працювати в трьох режимах потужності. У разі поломки одного з ТЕНів, ви не залишитеся без гарячої води в очікуванні майстра, але є моделі в яких немає можливості перемикання ТЕНів. З недоліків бойлера з сухим ТЕНом слід зазначити, що такому нагрівачу спочатку необхідно прогріти кожух, а вже потім воду, відповідно бажаної температури води доведеться почекати трохи довше. Але це компенсується економічністю подібних пристроїв, тому що остигають такі нагрівачі повільніше. І не важливо, встановлений в ваш бойлер сухий ТЕН або мокрий, не забувайте про періодичний догляд за ним.

У регіонах, де якість води залишає бажати кращого, ми рекомендуємо встановлювати бойлери з сухим ТЕНом, нагрівачі яких, захищені одним з наступних матеріалів:

 • нержавійкою;
 • емальованою сталлю.

Такі ТЕНи служать набагато довше, а ефективність їх тепловіддачі можна порівняти з “кип'ятильниками”. Зверніть увагу, що керамічні нагрівачі значно повільніше остигають і не виробляють шуму. Їх можна обслуговувати, не зливаючи воду. У деяких моделях бойлерів встановлюється два “сухих ” ТЕНа, що дозволяє регулювати потужність. У разі поломки одного з них, другий допоможе вам дотягнути до приходу майстра. Незважаючи на високу ціну, покупці все частіше вважають за краще мати справу з захищеними нагрівачами. І це підтверджується статистикою продажів нашої компанії. Очевидно, що українці готові доплатити і придбати водонагрівач з сухим ТЕНом, отримавши надійне і довговічне рішення. Регламентний сервіс для таких бойлерів виконується рідше, тому і клопоту з ними буде набагато менше. Втім, як показує практика, при регулярному обслуговуванні всі види водонагрівачів (і з сухим, і з мокрим нагрівальним елементом) прослужать приблизно однаковий термін.

Особливості Atlantic Vertigo Steatite Essential 100

Переваги водонагрівача Atlantic Vertigo Steatite Essential 100 з двома сухими ТЕНами

Як вибрати бойлер в квартиру за матеріалом бака

Варіантів всього два: емальована сталь і нержавіюча сталь. Не поспішайте віддавати перевагу “оспіваній до небес” нержавійці. Вона дійсно добре чинить опір корозії, проте довговічність бойлерів з нержавіючої сталі залежить також від якості швів. Емальовані і“нержавіючі” баки мають тут слабке місце, оскільки міжкристалітна корозія однаково вражає обидва матеріали. В процесі зварювання відбувається збіднення хрому і витончення країв під дією абразивного матеріалу.

Нержавіючий і емальований баки водонагрівача

Бак бойлера з нержавіючої та емальованої сталі

Кілька простих порад допоможуть вам уникнути помилки при покупці:

 • Не спокушайтеся низькою ціною виробу. Виробник не може продавати собі у збиток, тому на чомусь він заощадив. Вада виявиться, коли закінчиться термін офіційної гарантії.
 • Велике значення має масивність бойлера. Як мінімум, це передбачає достатню товщину матеріалу нержавійки, а значить, більш міцні зварні шви.
 • Короткий термін гарантії однозначно свідчить, що продавцеві не терпиться скоріше зняти з себе відповідальність за вироблений товар. Неякісне зварювання, тендітна емаль або тонке залізо почне створювати проблеми незабаром після закінчення гарантійного терміну.
 • Обов'язковою деталлю сучасного бойлера є магнієвий анод (електронний, титановий). Без магнієвого анода чекайте корозії на внутрішній поверхні бака.
Важливість магнієвого анода для бойлера

Значення магнієвого анода для водонагрівача

Товщина металу водяного бака

Найслабше місце бойлера – водяний бак в місці зварного шва. Чим товща сталь, з якої він виготовлений, тим краще. Значення має і захисне покриття бака – емаль або склоемаль. Деякі виробники, наприклад, Willer, вказують товщину сталі і захисного покриття, інші приховують цю інформацію.

І остання рекомендація щодо того, як вибрати бойлер. Вибирайте модель з позитивними відгуками, повною технічною інформацією, солідною гарантією і наявністю сервісних центрів для подальшого обслуговування!

Бойлери різної форми і модифікацій

Різноманітність моделей водонагрівачів

Як потужність ТЕНа впливає на нагрів води

Багато хто з нас живуть в квартирах зі старою проводкою, тому 2,5-кіловатні моделі бойлерів можуть виявитися «перебором» по навантаженню. Як вибрати бойлер в цьому випадку?

Обов'язково дивитися на потужність ТЕНа, оскільки від неї залежить швидкість нагріву води. Оптимальним значенням вважається показник 2 кВт. Водонагрівач такої потужності швидко готує гарячу воду і не дуже сильно навантажує мережу. Якщо ж в будинку стара проводка, тоді краще купити модель на 1,5 кВт (або менше).

Рекомендуємо звернути увагу на водонагрівачі з декількома нагрівальними елементами невеликої потужності, наприклад, на плоскі бойлери Willer Grand EV з поєднанням ТЕНів 0,8 + 1,2 кВт, вони дуже швидко нагрівають воду, тому зберігають електроенергію і щадять електропроводку! А для безпечної експлуатації водонагрівач бажано підключати на окремий автомат.

Приклад монтажу Willer Grand EV80DR

Водонагрівач Willer Grand EV80DR

Електрична частина і тип управління

Наші клієнти задають питання: “Як вибрати електричний накопичувальний водонагрівач?”, бажаючи дізнатися, наскільки надійна електронна начинка бойлера. До неї входять:

 • термостат;
 • модуль управління;
 • температурний датчик;
 • силова плата;
 • плата дисплея.

Як вибрати бойлер за типом управління? Механічна система управління поступово відходить у минуле, проте багатьом вона подобається своєю практичністю і простотою. Бойлер із регулюванням температури оснащений капілярним термостатом, який регулює температуру за допомогою поворотного регулятора. Точність пристрою не перевищує 3-5°С. Поворотний регулятор вмонтований під кришку або встановлений в дно бойлера, і це не випадково. Чим далі він розташований від дитячих рук і випадкових дотиків, тим краще. Як правило, більшість користувачів вибирають один температурний режим, після чого забувають про регулятор.

Механічне управління водонагрівачем

Механічна система управління бойлером

Сучасні бойлери оснащені LCD-дисплеєм і електронним управлінням. Такі нагрівачі дозволяють економно використовувати електроенергію і встановлювати максимально точний температурний режим. Електронний термостат тримає температуру з точністю до 1 °С, а вбудована система знешкодження бактерій (нею оснащені економічні водонагрівачі), здатна очищати навіть ледь теплу воду.

Особливості панелі управління бойлера Gorenje OGBS 80 SMV9

Сенсорна панель управління бойлера Gorenje OGBS 80 SMV9

Важливою перевагою електронної системи управління є автоматичний захист від перепадів напруги – він є не у всіх баках, але наявність подібного захисту значно збільшує надійність і термін експлуатації бойлера. З огляду на наші реалії, краще переплатити за стабілізатор, ніж витрачатися на новий бойлер, що став жертвою побутових катаклізмів. Багато українських користувачів так і роблять.

Режим розумного контролю

Він аналізує, коли і в якій кількості ви витрачаєте гарячу воду. Далі бойлер «запам'ятовує» цю інформацію і заздалегідь включається в роботу в автоматичному режимі. У неактивний же період, коли нікого немає вдома, він воду не гріє. За рахунок такого простого механізму можна економити до 20% електроенергії. Особливо корисним даний режим буде для тих, хто користується бойлером тільки вечорами. Або у вихідні, якщо водонагрівач стоїть на дачі.

Функція Wi-Fi

Вона дозволяє управляти роботою бойлера за допомогою смартфона. Наприклад, включити wifi бойлер до приїзду додому або перевірити, чи не забули ви вимкнути водонагрівач, коли в поспіху збиралися на роботу. Також можна регулювати температуру або стежити за роботою бойлера, не підходячи до нього самого. Словом, це дуже корисна опція для тих, хто звик користуватися сучасними технологіями – у тому числі управляти всіма пристроями в будинку через Wi-Fi.

WI-FI управління Atlantic Vertigo Steatite WI-FI 100 MP 080 F220-2 - CE-CC-W

Управління бойлером Atlantic Vertigo Steatite WI-FI 100 MP 080 F220-2-CE-CC-W за допомогою вбудованого модуля WI-FI

Гарантійна підтримка

Гарантійна підтримка позбавить вас від багатьох проблем, які можуть з'явитися при установці і експлуатації бойлера. Встановити бойлер в квартирі – непересічна подія. Щоб вбудувати його в систему водопроводу, ми викликаємо сантехніка, після чого тягнемо електропроводку. Все це вимагає грошей, енергії і часу. Бойлери, як і все інше, ламаються. Прикро, якщо ви придбали водонагрівач без гарантійного талона. В цьому випадку, діагностику, демонтаж і ремонт доведеться проводити за свій рахунок.

Сервіс бойлера

Обслуговування водонагрівача

Бойлер без гарантії – це тривожний сигнал. Швидше за все, вам намагаються збути бракований виріб. Якщо він просто перестане працювати в результаті засмічення запобіжного клапана, це півбіди. Локальну проблему так чи інакше можна усунути. Але він може вибухнути через підвищений тиск, затопивши сусідів і травмувавши членів вашої родини.

Щоб уникнути додаткових неприємностей, при виборі накопичувального водонагрівача звертайте увагу на наступне:

 • наявність офіційної гарантії виробника;
 • кваліфікація фахівців, які проводять монтажні роботи, повинна бути підтверджена ліцензією;
 • робочий тиск води не повинен перевищувати допустиму норму;
 • регулярне (своєчасне) проведення профілактичних робіт.

При цьому враховуйте, що на бойлер дається дві гарантії: на внутрішній бак і на його електричну частину (ТЕН, дисплей). Перша становить від 3 до 10 років, друга – близько 2 років. Найбільшу гарантію на внутрішній бак мають моделі з сухим ТЕНом, оскільки вони мають збільшений термін служби, а регламентний сервіс для них виконується рідше.

Бойлер без гарантійного обслуговування – це “кіт в мішку”. Спокусившись “прийнятною” ціною, ви можете дорого заплатити за ремонт або покупку нового водонагрівача.

Чи потрібен редуктор для бойлера?

У попередньому розділі ми розповіли, до чого може привести підвищений тиск. На перших поверхах багатоповерхових будинків цей показник вищий, ніж на верхніх. Захистом вашого бойлера стане редуктор тиску. Але навіть якщо ви живете на “висоті пташиного польоту”, рекомендуємо виміряти тиск в трубах. Він може падати і підскакувати протягом доби, тому установка додаткового контролю не буде зайвою.

Значення редуктора тиску води

Важливість редуктора тиску води для бойлера

Визначити підвищений тиск можна по “капаючому” запобіжному клапану. Витратьте гроші і купіть надійний редуктор тиску. Ремонт або покупка нового бойлера обійдеться значно дорожче. Втім, якщо ви живете у власному будинку, маючи автономне водопостачання, можливо, цей прилад вам не знадобиться. Як підібрати бойлер для української квартири? Купуйте модель, розраховану на тиск 9-10 бар.

Конструкція і принцип роботи бойлера

Електричний водонагрівач є апаратом, що забезпечує автономну подачу гарячого водопостачання в будинки і квартири. Необхідність підключення бойлера може виникнути також в комерційних установах і виробничих приміщеннях. Інформація про те, як влаштований бойлер, полегшить для вас його обслуговування.

Конструкція бойлера

Основні елементи бойлера

Конструкція бойлера

 • Бак. Тут нагрівається вода до великих температур, тому особлива увага приділяється внутрішній поверхні і швам. Чим товщі стінки бойлера, тим краще будуть зварні шви і тим довше їх не “зжере” міжкристалітна корозія. Внутрішнє покриття може бути емальованим. Останнім часом застосовують склофарфорове покриття, при якому вода довгі роки залишається кришталево чистою.
 • ТЕН. Так називається нагрівальний елемент, який складається з ніхромової спіралі, укладеної в мідний кожух. “Сухий” покритий ізолюючим неметалевим шаром, що набагато збільшує термін служби нагрівального елементу. Форма ТЕНа і його розміри можуть бути різними.
 • Термостат з подвійним захистом дозволяє контролювати температурний режим бойлера і захищає від перегріву нагрівальний елемент (температура спрацьовування захисту 95 градусів). Він може бути механічним або електронним. По міцності обидва різновиди не поступаються один одному, проте останній відрізняється більшою точністю і більш плавно регулює температуру. Крім того, електроніка більш безпечна, оскільки не представляє особливого інтересу для дітей.
 • Магнієвий анод. У конструкції бойлера цей елемент вкрай необхідний. Він запобігає корозії внутрішнього покриття водонагрівача, може бути стаціонарним або знімним.
 • Корпус бойлера надійно ізолює внутрішні процеси від витоку тепла і води. Він виготовляється з різних матеріалів, може мати різну форму і дизайн.
 • Датчик термометра показує температуру всередині бойлера. Він розташований на видному місці.
 • Кабель має три жили, покриті ідентифікуючим ізоляційним матеріалом. Жовто-зелений підключається до корпусу бойлера, а коричневий і синій – до клем терморегулятора.
Рекомендуємо товар
Willer Grand EV80DR
В наявності
Бойлер Willer Grand EV80DR
27 відгуків
Об'єм, л: 80 | Тип ТЕНа: сухий | Висота, мм: 970 | Ширина, мм: 530 | Глибина, мм: 290 | Потужність ТЕНа, Вт: 800, 1200, 2000

Принцип роботи бойлера

Нижче представлена схема бойлера. Електрика надходить в нагрівальний елемент, який працює за принципом кип'ятильника. Вода подається в бак знизу і рівномірно нагрівається, при цьому нагріта вода витісняється наверх, поступаючись місцем холодним масам. Рівномірний розподіл температури всередині бака досягається завдяки спеціальному струменевому розсікачу.

Особливості нагріву води в бойлері

Принцип нагріву води в бойлері

Захисний термостат оберігає агрегат від небажаних перегрівів. Спеціальний пристрій спрацьовує в той момент, коли температура доходить до небезпечного градуса. Нагрівальний елемент відключається і знаходиться в режимі очікування до тих пір, поки температура не знизиться на два-три градуси. Температурний режим виставляється користувачем самостійно, а ТЕНи включаються автоматично.

Конструкція накопичувального водонагрівача нагадує звичайний термос з підігрівом. Величезне значення має внутрішня ізоляція баків і корпусу. Трубка забору гарячої води в бойлерах цього типу розташовується зверху, тому що гаряча вода завжди знаходиться вище холодної. Принцип роботи накопичувального водонагрівача досить простий і не вимагає глибокого розуміння або специфічного розуміння. Датчик нагріву води може бути електронним або стрілочним. Електроніка свідчить про більш високий клас кліматичного обладнання і про його ціну.

Як включити і користуватися бойлером

Всі сучасні моделі передбачають простоту і безпеку експлуатації. Головне завдання користувача – зрозуміти сенс дій

Як включити бойлер

Закрийте кран централізованої подачі гарячої води в житло, інакше вона буде йти в стояк. Після чого відкрийте кран бойлера, зазначений синім кружечком. Цей колір вказує на холодну воду, що надходить у водонагрівач. Рівномірний струмінь з'явиться після витіснення з ємності повітря, яке там скупчилося. Кран з гарячою водою, позначений червоним кольором, закривається. Бойлер готовий до роботи.

Схема включення водонагрівача

Схема включення бойлера

При підключенні до мережі електропостачання та подачі живлення загоряється індикатор, який сигналізує про подачу напруги і роботі ТЕНа. Датчик температури показує початкове значення температури. Щоб переконатися, що нагрівальний елемент працює справно, перевірте датчик температури хвилин через 15-20. Збільшення температури свідчить, що ТЕН працює справно. Зазвичай такі прилади включаються через автоматичний захист УЗО (пристрій захисного відключення). Якщо запобіжник не вибиває, ваш бойлер з УЗО в повній справності.

Як користуватися бойлером

Циліндричні водонагрівачі

Асортимент бойлерів циліндричної форми

Отже, новенький агрегат куплений, встановлений і підключений до систем водопостачання та електроживлення. Кваліфіковані фахівці зроблять бездоганно, але якщо ви запросили народного умільця, уважно простежте, щоб всі елементи були підключені відповідно до інструкції:

 • Відкрийте кран з холодною водою і наповніть нею бак.
 • Виберіть один з температурних режимів, передбачених виробником агрегату.
 • Якщо ви не плануєте нагрівати воду в даний момент, поставте режим “антизамерзання ”. Температура в баку буде підтримуватися на рівні 10 °С.
 • Ніколи не вмикайте бойлер при порожньому баці. Як і у випадку з кип'ятильником, це призведе до перегорання нагрівального елементу.
 • Запобіжний клапан має вбудований зворотний клапан, який слід перевіряти хоча б раз на рік.
 • Раз на місяць, як мінімум, слід включати максимальне значення температури, щоб знищити шкідливі бактерії, які прекрасно розмножуються в теплій воді.
 • Для жорсткої води слід організувати додаткове очищення і знесолення. В іншому випадку кліматична техніка даного типу прослужить недовго.
 • Остання порада з серії “як правильно користуватися бойлером” заслуговує не меншої уваги, ніж всі попередні. Йдеться про магнієвий анод. Не думайте, що стаціонарний захист від корозії ніколи не виходить з ладу. Інструкція по його очищенню додається до техпаспорту. Змінний анод, як правило, не передбачає тривалого використання. Його заміна і маркування також описана в інструкції. Профілактичні роботи по заміні (промиванні) магнієвого анода слід проводити разом з очищенням від накипу бака, тобто, один раз в два роки.
Знос магнієвого анода

Рівні зносу магнієвого анода

Як підключити бойлер. Все про установку водонагрівача

Визначтеся, який з трьох можливих варіантів розташування в просторі – вертикальний бойлер, горизонтальний або універсальний – ви хотіли б встановити. Схема підключення бойлера горизонтального принципово не відрізняється від установки вертикального аналога.

Але перед тим як вибрати водонагрівач, потрібно враховувати один момент. У моделей з горизонтальною установкою патрубки води виходять зліва чи знизу. Також вони мають певні конструктивні особливості, через що видають менший об'єм гарячої води, ніж аналогічні за об'ємом бойлери іншого типу. Тому в Україні найбільш популярними вважаються саме моделі вертикального монтажу.

Підключення горизонтального бойлера

Особливості підключення горизонтального бойлера

Перш ніж підключити бойлер, перевірте комплектацію. У неї повинні входити:

 • електричний провід, якщо його немає в заводському комплекті, то обов'язково купіть окремо;
 • запобіжний клапан, що знижує тиск під час нагрівання води;
 • редуктор тиску, що оберігає пристрій від перепадів тиску води в трубах, хоча в більшості випадків його немає в стандартній комплектації, рішення про покупку даного модуля виручить в майбутньому;
 • ізолюючі втулки, призначені для монтажу на водяних патрубках і для захисту від “блукаючих” струмів;
 • кронштейни (для монтажу настінних водонагрівачів).

Навісний агрегат кріпиться на кронштейнах. Їм належить витримати велике навантаження, тому уважно перевіряємо надійність несучої стіни і вибираємо болти подовше. Якщо водонагрівач зірветься з кронштейнів, він порве труби і затопить сусідів. Як встановити бойлер, якщо кріпильні елементи не входять в комплектацію? При покупці кронштейнів і анкерів уточніть, чи можуть вони витримати вагу вашого бойлера, наповненого водою. Зверніть увагу на будматеріал, з якого зроблена ваша стіна, тому що для цегли та бетону передбачені різні типи кріплень.

Правила розміщення водонагрівача і вимоги до кріплення

Особливості розміщення бойлера і кріплення його на стіну

Зверніть увагу, що отвір зливу повинен знаходитися внизу. Встановлюємо запобіжний клапан. У розділі техпаспорта, де розповідається про те, як правильно встановити бойлер, вказані особливості клапана захисту вашої моделі водонагрівача. Уважно прочитайте її. Не забувайте, що отвір клапана завжди має бути відкритим. Особливу увагу варто звернути на це власникам водонагрівачів з верхнім підключенням (під мийку).

При виборі місця для установки водонагрівача, враховуйте, що для його підключення потрібно, щоб під ним залишалося мінімум 15 см вільного простору, а краще – 50 см. Від верхньої ж частини бойлера до стелі повинно залишатися 5-10 см вільного простору, щоб при необхідності його можна було легко зняти для подальших сервісних або ремонтних робіт.

Якщо у вас немає можливості самостійно і якісно (!) підключити нагрівач води, у нас можна замовити послугу 'Установка і підключення бойлера в Києві'.

Підключення бойлера до водопроводу

Схема підключення водонагрівача до водопроводу

Основні елементи підключення бойлера до водопроводу

Схема підключення бойлера до водопроводу:

 • Відключаємо воду. З'єднання герметизується за допомогою спеціального засобу, який повиннен добре висохнути.
 • За допомогою труб і компресійних шлангів відводимо воду в каналізацію. При виборі матеріалу зверніть увагу, що найбільш довговічними є пропіленові труби. Крім того, їх легше зварювати.
 • Підводимо холодну воду до бойлера. Місце з'єднання шланга ретельно герметизуємо.
 • Виводимо і герметизуємо трубу для гарячої води. Вихід для неї позначений червоним кольором.
 • Встановлюємо змішувачі води для посудомийної раковини і душа.

Підключення бойлера до електромережі

Підключення бойлера до електромережі

Електрична частина бойлера

Схема підключення водонагрівача до електромережі:

Найкраще з'єднати водонагрівач з розподільним щитком, але як підключити бойлер без електрика? Як мінімум, ви повинні знати, де знаходиться заземлення, фаза і нуль. Саме тому багато користувачів користуються звичайною розеткою. Перевіряємо наявність вологозахищених розеток і заземлення побутового приладу. Особливу увагу звертаємо на кабель, який повинен бути вологостійким, міцним і еластичним.

Особливості підключення бойлера до електромережі

Підключення водонагрівача до розподільного щитка

Розетка, від якої “живиться” кабель водонагрівача, повинна працювати тільки для одного пристрою. Агрегат витрачає близько 2 кВт, а стандартна розетка розрахована на 3,5 кВт. Інформацію про те, як правильно підключити бойлер певного типу, моделі і функціональних можливостей, розповість інструкція або компетентні фахівці з магазину кліматичної техніки ВЕНКОН.

Що краще: бойлер або проточний водонагрівач?

Ті, хто всерйоз захотів вирішити проблему нагріву води і знайшов в інтернеті можливі варіанти, напевно прийшов до необхідності вибору: проточний водонагрівач або бойлер накопичувальний.

Рекомендуємо товар
Atlantic Ivory IV202 5.5 kW
Немає в наявності
Проточный водонагреватель Atlantic Ivory IV202 5.5 kW
4 відгуки
Подача води: безнапірний | Підключення води: знизу | Електроживлення, В: 230 | Максимальна потужність, кВт: 5.5 | Максимальна продуктивність, л/хв: 2

Сучасні проточники вже можуть більш тривалий час видавати гарячу воду, а також їм не потрібна нагрівальна ємність. Вода нагрівається завдяки проходженню через розігріту трубку всередині апарату. Обидва види водонагрівачів мають переваги і недоліки, тому однозначної відповіді немає, кожен сам вирішує, встановити йому проточний водонагрівач або бойлер.

Конструктивні особливості Atlantic Generation M777 MP 10.5 kW

Конструкція проточного водонагрівача Atlantic Generation M777 MP 10.5 kW

Накопичувальний водонагрівач, який часто просто називають «бойлером», на відміну від проточного не відчуває залежності від хорошої проводки. Адже для оптимального нагріву води на всі потреби в будинку (помити посуд, прийняти душ тощо) середня потужність проточника повинна досягати 10 кВт, а максимум – 40кВт, що викликає необхідність окремого кабелю і автомата на щитку. Звичайний бойлер можна використовувати, включивши в розетку, тому що його потужність не перевищує 2-3кВт. Нерідко власникам слабких електричних проточних водонагрівачів доводиться жертвувати або температурою води, або її напором, щоб знизити витрати енергії.

Щоб вмитися або вимити посуд, можна вибрати проточний водонагрівач, за умови, що у вас хороша проводка. Такий апарат за хвилину може нагріти до 50 °С приблизно 6-7 літрів води.

Сильними сторонами проточних водонагрівачів можна назвати їх компактні розміри і нагрів саме тієї кількості води, яка необхідна. До їх недоліків віднесемо низьку продуктивність.

Асортимент проточних бойлерів

Варіанти проточних водонагрівачів

Сильними рисами звичайних бойлерів можна назвати невибагливість до проводки, можливість отримати добре нагріту воду в будь-який момент. Недоліком накопичувального бойлера є те, що він витрачає енергію не тільки на нагрів води, але і для підтримки необхідної температури.

Якщо ви захотіли набрати ванну, кращий вибір – накопичувальний бойлер з баком на 100 літрів або на 150, а для душу досить і 50-літрового бойлера.

Звичайно, вирішувати встановити водонагрівач проточний або накопичувальний необхідно, враховуючи умови кожного житла окремо. А газові колонки це зовсім окрема розмова...

Як економити електроенергію з бойлером

Економія електроенергії при використанні бойлера

Економити електроенергію при використанні бойлера - це реально!

На сьогоднішній день стало актуальним питання економії енергії. Перш за все це стосується приладів, які споживають електрики більше інших, а бойлер відноситься до таких.

Окупність бойлера ви можете дізнатися на нашому сайті. Подивимося як це зробити на прикладі бойлера Atlantic.

Вимкніть на ніч бойлер, і економія електроенергії складе кілька десятків кіловат на місяць, що вже непогано. Інший варіант - це не нагрівати воду більше 60 градусів, оскільки чим вище температуратим швидше остигає вміст бойлера. Ще слід обміркувати місце установки водонагрівача, так як від тривалості шляху, який проходить вода до крана також залежить її температура, а значить і споживання енергії. Можна також надіти чохли з поліпропілену, які захищають труби і фітинги від втрат тепла.

Ще є такі способи:

1. Розетка з таймером. Суть роботи такого приладу проста – в заданий час подача електрики відключається, наприклад, вдень, і бойлер працює тільки в заданий період, весь інший час зберігаючи воду гарячою завдяки теплоізоляційного шару.

Дистанційне керування технікою за допомогою Ajax Socket White

Розумна розетка Ajax Socket White дозволяє на відстані контролювати побутову техніку

2. Двозональний лічильник електроенергії, який ідеально поєднується з програмованою розеткою. Сенс в тому, що в нічний час доби, вартість електрики зменшується практично вдвічі, такий лічильник, відповідно, накручує більш низьку вартість. Звичайні облікові апарати не здатні розділяти день і ніч, і не дають подібного ефекту. Так, якщо налаштувати розетку з таймером на активацію тільки вночі і поставити двозональний лічильник, витрата електрики на бойлер знизитися до 30%.

Вартість води при використанні бойлера

Мабуть, головна причина купувати об'ємний бойлер – це економія бюджету. Собівартість 1 куба гарячої води, підготовленої ним, набагато нижча, ніж у випадку зі звичайним центральним водопостачанням. Так скільки буде коштувати вода, яку ми отримаємо за допомогою бойлера? Для розрахунку ми беремо тариф на електроенергію станом на 14.05.2021.

Фіксована вартість електроенергії для побутових споживачів становить 1,68 грн/кВт-год. Розраховувати вартість води ми будемо з урахуванням наявності однозонного або двозонного лічильника.

Споживачі електроенергії, у яких встановлено однозонний лічильник, сплачують фіксовану вартість 1,68 грн/кВт-год.

Споживачі в яких встановлено двозонний лічильник платять:

За тарифом день з 07:00 до 23:00 = 1,68 грн/кВт-год.

За тарифом ніч з 23:00 до 07:00 = 0,84 грн/кВт-год.

Тому ми рекомендуємо всім встановити двозонний лічильник.

Для розрахунку ми рахуємо температуру води в бойлері — 55 °С. Звичайно така температура може бути вищою — і 65 °С. Але ми враховуємо 55 градусів для визначення вартості одного куба гарячої води, отриманої з бойлера для того, щоб порівняти таку вартість з 1 кубом гарячої води з центрального водопостачання.

До відома, ви повинні платити 100% вартості гарячої води з центрального водопостачання тільки в разі, коли температура такої води вища 50 °С. Звичайно, такий алгоритм працює тільки в разі наявності у вас багатотарифного лічильника гарячої води. У разі якщо у вас його немає — ви оплачуєте 100% вартості гарячої води, навіть якщо вона у вас холодна, як часто буває, наприклад, вранці, коли гарячу воду треба почекати до 5 хвилин, іноді і більше.

Також важливим параметром для розрахунку температури води є вода з холодного водопостачання. Тут треба враховувати дві температури, оскільки влітку холодна вода значно тепліша, ніж взимку, то і електроенергії для її нагріву до 55 °С треба менше. Взимку все навпаки, температура холодної води значно нижче, а тому і електрики для її нагріву до 55 °С необхідно більше. Отже приймаємо наступні дані:

 • температура холодної води влітку 15 °С
 • температура холодної води взимку 7 °С

Результати розрахунків наочно видно в інфографіці.

Розрахунок вартості 1 м3 гарячої води

Таблиця розрахунку вартості 1 м³ гарячої води (на 14.05.2021)

Тобто вартість води, отриманої з бойлера — менше, ніж вода з центрального водопостачання. І що дуже важливо, в разі використання бойлера, ви завжди отримуєте гарячу воду з температурою в Баку 55 °С або вище. А відповідно сплачуєте тільки за фактично використану воду. У разі використання центрального водопостачання, час від часу ви будете отримувати воду занадто низької температури, а платити за повною вартістю. Тому в разі, якщо вам більш комфортно використовувати гарячу воду з центрального водопостачання, вам необхідно встановити багатотарифний лічильник гарячої води.

Перед тим, як економити електроенергію з бойлером, слід розподілити свій день, адже якщо ви виходите на роботу через півгодини після пробудження, то відключення на ніч – не для вас, адже тоді буде потрібно більше часу, щоб нагріти воду для душу або вмивання. Ще дуже важливо, що можна зробити з бойлером для економії електроенергії, є своєчасний догляд за внутрішніми елементами пристрою, тобто сервісне обслуговування, оскільки накип на нагрівачі сприяє не тільки зносу, але і підвищенню енерговитрат.

Середня вартість такого сервісу — 1125 грн. Періодичність проведення для бойлера з сухим ТЕНом — 1 раз на два роки, для бойлерів з мокрим ТЕНом — 1 раз на рік.

Рекомендуємо товар
Ariston ABS Velis Evo Power 80 D
Не виробляється
Бойлер Ariston ABS Velis Evo Power 80 D
2 відгуки
Об'єм, л: 80 | Тип ТЕНа: мокрий | Висота, мм: 1066 | Ширина, мм: 506 | Глибина, мм: 275 | Потужність ТЕНа, Вт: 2500, 1500
Аналоги Ariston ABS Velis Evo Power 80 D в наявності
Ariston VLS EVO 80 EU
Водонагрівач
Ariston VLS EVO 80 EU
Willer Spring EVH80R
Водонагрівач
Willer Spring EVH80R
Midea Prime Wi-Fi D80-20ED6 (W)
Водонагрівач
Midea Prime Wi-Fi D80-20ED6 (W)
Ariston VLS Wi-Fi 80 EU O
Водонагрівач
Ariston VLS Wi-Fi 80 EU O
Ariston VELIS TECH 80 EU (3100918)
Водонагрівач
Ariston VELIS TECH 80 EU (3100918)
Thermex IF 80 (smart)
Бойлер
Thermex IF 80 (smart)

Як почистити бойлер від накипу

Якщо ви читаєте цю статтю, значить будете займатися чищенням бойлера самостійно. Раз вже ваш водонагрівач став повільніше працювати, більше витрачати електроенергії на той же об'єм води, то, швидше за все, його необхідно всього лише почистити. Цю операцію рекомендується проводити кожні півтора року, щоб ТЕН (нагрівач) не зіпсувався від вапняного нальоту. Найголовніше правило, яке необхідно знати перед тим, як почистити бойлер від накипу, – вимкніть його від мережі.

Очищення водонагрівача від накипу

Очищення бойлера від накипу

Далі слід зняти фланець, відкрутивши пару гайок і зібравши залишок води. Після вилучення нагрівального елементу можна приступити до зняття шару накипу металевою щіткою, наждачним папером або ж застосувавши спеціальний очищувач, як в пральній машині. Чистка бойлера від накипу хімічним засобом потребує ємність, в якій буде рідина з кислотою, від її попадання необхідно берегти гумові ущільнювачі. Після процедури (приблизно через півгодини) ТЕН вже сухим і витертим можна помістити назад в водонагрівач. Також варто звернути увагу і на забруднення бака, тому що очищення бойлера від накипу може бути недостатньо. Ще одним важливим елементом водонагрівача є анод, якщо він зруйнований, то краще його замінити, якщо не хочете, щоб апарат іржавів.

Після всіх операцій збираємо бойлер, а перед цим необхідно згадати, як правильно встановити фланець. Для цього можна подивитися на розташування клеми. Перевіривши прилад на герметичність, можете продовжити користуватися вже очищеним водонагрівачем.

Як злити воду з бойлера

Злив води:

 • Через запобіжний клапан 3 в 1

Перекрити кран подачі холодної води в бойлер, відкрити кран гарячої води на змішувачі, відкрити запобіжний клапан шляхом підняття “прапорця” в горизонтальне положення. Процес тривалий, але ніяких бризок в приміщенні

Особливості зливу води з бойлера через запобіжний клапан

Схема зливу води через запобіжний клапан

 • Через крани які були передбачені при монтажі

Досвідчений фахівець передбачає додаткові прохідні крани для зливу води з бойлера. Швидкий спосіб злити воду без особливих зусиль.

Особливості зливу води з бойлера через зливний кран

Схема зливу води через зливний кран

 • Шляхом демонтажу патрубків підключення холодної та гарячої води

Третій спосіб швидкий, але будьте готові до генерального прибирання приміщення і підготуйте ємності для води, що швидко виливається з бойлера.

Природно, перед будь-якими маніпуляціями спустити воду з бойлера. Завдання це не складне, і, незважаючи навіть на різницю конструкцій у моделей, серій або виробників вистачить звичайного газового ключа. Отже, відповідаючи на питання, як спустити воду з бойлера, опишемо загальний алгоритм дій:

 • перекрити подачу холодної води в бойлер;
 • відкрити гарячий кран на змішувачі і дочекатися, поки вода з нагрівача зтіче, потім закрити його;
 • від'єднати шланг на подачі в бойлер, цей шланг направити в слив або відро;
 • відкрити гарячий кран на змішувачі, цим же краном можна і регулювати наповнення ємності шляхом закривання і відкривання крана;

У деяких випадках, ставлячи питання, як злити воду з бойлера, потрібно врахувати наявність спеціального дренажного водовідведення, окремого від інших кранів і шлангів. В цьому випадку, спускати воду потрібно саме через нього. Це часта помилка при не професійному очищенні водонагрівача. Якщо дренажний клапан залишився непоміченим, то питання "як злити воду з бойлера" отримує ще більшу актуальність, адже зі стандартних шлангів вона не виливається. Ситуація вкрай кумедна, і свідчить про необхідність звернутися до професіоналів.

Ще одне поширене питання – як злити воду з бойлера через зворотний клапан. Потрібно просто підняти клапан зовні маленькою викруткою, попередньо відкрутивши болти, які його утримують. Варто пам'ятати, що при зливі води через клапан, в баці все одно залишиться вода через висоту підведення труб до бойлера. Повністю видалити рідину дозволить тільки використання дренажного шланга або викручування ТЕНа.

Основні несправності бойлерів

Майстер ремонтує бойлер

Ремонт водонагрівача

Як і з будь-яким іншим побутовим приладом, несправності бойлера можуть доставити відчутний дискомфорт, особливо для великої родини в приватному будинку. Щоб їх уникнути, слід дізнатися про можливі поломки вже перед походом в магазин, де звернути увагу на будь-які подряпини, незакріплені деталі або сторонні шуми, які можуть зустрічатися у дешевих і неякісних моделей.

Найчастішими несправностями бойлера можуть бути наступні:

 • Зайвий накип, який з'являється з часом через вплив жорсткої води.
 • Шум, який виникає внаслідок неправильної установки або некоректного використання.
 • Неполадки через різкі стрибки подачі електрики.
 • Засмічення, які є наслідком відсутності необхідних фільтрів.
ТОП: Рейтинг кращих бойлерів

Якщо у вас тече бойлер (найчастіше його бак), то це може означати, що він проржавів від часу і вже встигли утворитися мікротріщини. Якщо вода проходить на верхній частині апарату, то це, на жаль, найчастіше ремонту не підлягає. Може бути ситуація, коли капає бойлер через знос прокладки для фланця. Дана несправність усувається шляхом заміни гумової деталі або використання спеціального герметика. Також можуть виникнути течі на місцях з'єднання інших деталей, наприклад, зворотного клапана або фітингів, перехідників або трійників тощо. В такому випадку також допоможе заміна або використання спеціальної обмотки. Ще, якщо протікає бойлер, це може свідчити про несправність фланця, наприклад, може прогнити його трубка. Це вже дорогий ремонт, оскільки потрібно замінити весь елемент.

Багато фахівців, щоб уникнути поломки бойлера, радять встановити редуктор, щоб усунути надлишковий тиск, яке зрідка виникає в системі водопостачання.

Ще одним показником поломки водонагрівача є шум. Тут важливо розібратися, чому гуде бойлер і коли це відбувається: при нагріванні або наповненні приладу.

У першому випадку шум – ознака того, що всього лише утворився накип, і тут може допомогти проста чистка бойлера. Не слід з цим зволікати, адже прилад починає також споживати більше електроенергії. Крім шуму з часом може вийти з ладу нагрівальний елемент, а це вже більш дорогий ремонт.

Якщо ж бойлер шумить при наповненні, це може говорити про високий тиск в системі подачі води, що може привести до несправності, коли здається, що бойлер протікає, хоча насправді просто зі зворотного клапана сочиться вода, позбавляючи техніку від високого тиску. Про цю поломку написано вище.

Також може з'явитися неприємний запах від води з бойлера. Найчастіше це відбувається через застій води в баці приладу. Якщо ж це явище спостерігається тривалий час, це говорить про життєдіяльність мікроорганізмів в баці або про розпад магнієвого анода. В такому випадку може допомогти чистка ТЕНа, бака або заміна анода. Іноді подібна неприємність ніяк не пов'язана з роботою бойлера, а залежить від складу і якості води або труб, по яких вона потрапляє в квартиру.

Кожна ситуація поломки може мати нюанси, тому універсальною порадою, якщо у вас зламався бойлер, може бути тільки виклик майстра, який проведе правильну діагностику і усуне неполадку в короткі терміни.

Зображення отримані з відкритих джерел.